Image

KUFR

Dirigent dechového orchestru František Kubaň
Orchestrem prochází většina žáků dechového oddělení školy. Mnozí zůstávají členy i po absolvování studia, jiní využívají získaných zkušeností v dalších hudebních seskupeních.

Image

Gospel Time

Vedoucí Jaroslav Pleticha
Gospel Time představuje nadstavbu ve studiu sborového zpěvu a soustředí se na nejrůznější (často i velmi náročné) úpravy duchovních skladeb, od "vážných" až po "neklasické". Pěvecký sbor je doprovázen instrumentální kapelou (flétna, viola, kontrabas, klavír, cajon) a na chodu celého ansámblu se podílí i další pedagogové ZUŠ.

Image

H®OŠI

Sbormistr Jan Šimůnek
H®OŠI jsou chlapecký sbor, jehož repertoár zahrnuje především písně populární a lidové. V současnosti čítá 40 členů a řadí se tak mezi sborové unikáty Plzeňského kraje.

Image

Fialky

Sbormistr Jaroslav Pleticha
Fialky jsou koncertním sborem ZUŠ, v současnosti jej tvoří 60 žákyň starších 12 - ti let a jeho repertoár zahrnuje písně klasické, jazzově laděné a populární. Často spolupracuje s orchestry a dalšími pěveckými sbory a účastní se nejrůznějších sborových soutěží.

Image

Sedmikrásky

Sbormistr Jaroslav Pleticha, Nikola Kalinová
Sedmikrásky jsou výběrovým pěveckým sborem ZUŠ, jehož členové ve věku 9 – 12 let se seznamují s jednohlasými dětskými písněmi a základy vícehlasu. Nejstarší Sedmikrásky každoročne putují do Fialek a navazují tak na činnost Sedmikrásek náročnějšími sklabbami.

Image

Pytel blech

Sbormistr Jan Šimůnek
Pytel blech je jedním z přípravných pěveckých sborů, navštěvují jej zpravidla žáci druhých a třetích tříd. Repertoár Pytle blech obsahuje písničky pohádkové a dětské.

Image

Notičky

Sbormistr Jaroslav Pleticha
Notičky jsou jedním z přípravných pěveckých sborů ZUŠ a navštěvují jej žáci přípravného hudebního studia. Repertoár Notiček obsahuje písničky pohádkové a dětské, velmi často pak také ty, které si děti sami vyberou.

Image

Kaňky

Vedoucí Jan Kaňka
Kaňky jsou souborem ZUŠ, ve kterém je šlapající rytmika podpořená dechovými nástroji. Repertoár zahrnuje pop a filmovou tvorbu a není zdaleka omezen jen na české hudební prostředí.

Image

Standard Time Orchestra

vedoucí Karel Bečvář
Nástupce a pokračovatel Jazz nonetu hrající ve složení : klarinety, saxofony, trombony a rytmika. 
Repertoár tvoří skladby swingové, jazzové i skladby z oblasti popu. 

Image

KIDZ

Vedoucí František Pelíšek
KIDZ hrají a zpívají populární písně všeho druhu a jejich velkou předností je celkově nízký věk členů, který zaujme na koncertě nejednoho diváka.

Image

School and the gang

Vedoucí František Pelíšek
School and the gang je kapela, která je složena z žáků starších ročníků a specializuje se především na zahraniční popový repertoár, který velmi ráda prezentuje a vystoupeních všeho druhu.

Image

Dechový orchestr Švihov

Dirigent Josef Babka
Dechový orchestr Švihov tvoří žáci hudebních kroužků Základní školy Švihov a zároveň žáci ZUŠ J. Kličky Klatovy. Vystupuje na nejrůznějších tuzemských i zahraničních kulturních akcích a je spolupořadatelem Švihovského hudebního léta.

Image

Akordeonový soubor

Vedoucí Jana Pláničková
Akordeonový soubor navštěvují žáci v rámci skupinového praktika, které náleží ke studiu hlavního oboru. Repertoár zahrnuje skladby klasické i populární.

Image

Violoncellový soubor

Vedoucí David Niederle
Violoncellový soubor navštěvují žáci v rámci skupinového praktika, které náleží ke studiu hlavního oboru, ovšem mimo klasické hodiny ve skole se též účastní již tradičního letního soustředění a mnoha dalších kulturních událostí.

Image

Smyčcový soubor mladších žáků

Vedoucí Anna Tomášková
Smyčcový soubor mladších žáků připravuje své členy na vstup do světa orchestrů a koncertních pódií, přináší základní návyky pro práci na dalších projektech školy.

Základní umělecká škola Josefa Kličky

Plánická 208/1, 339 01, Klatovy

Image

zusklatovy@zusklatovy.cz

Image

+420 376 311 630

Stránky pro ZUŠ Klatovy vytvořilo Voller Studio © 2022 Kontaktujte nás